G.T.A SA

ZAPRASZAM ZIOMÓW NA MOJE FORUM GTA SA

Forum G.T.A SA Strona Główna -> zapromuj się -> Głos Choszczeński na tropie przestepcy z Małkocina
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Głos Choszczeński na tropie przestepcy z Małkocina
PostWysłany: Czw 5:59, 09 Maj 2013
grzesiek
Gość

 

DZIENNIKARSKIE ŚLEDZTWO „GCh” ZAINTERESOWAŁO TELEWIZJĘ POLSAT

„Głos Choszczeński” na tropie przestępcy z Małkocina Krzysztofa Zakrzewskiego

W styczniu, redaktorzy Głosu Choszczeńskiego rozpoczęli dziennikarskie śledztwo w sprawie kryminalnej działalności Krzysztofa Zakrzewskiego, mieszkańca wsi Małkocin w gminie Stargard Szczeciński. Efektem wielu spotkań z osobami pokrzywdzonymi przez tego przestępcę była publikacja prasowa, która ukazała się w „Głosie Choszczeńskim” oraz tygodniku „7 Dni Stargardu”.

Krzysztof Zakrzewski, fizyczny pracownik stacji paliw OKTAN mieszczącej się na ulicy Wojska Polskiego w Stargardzie Szczecińskim, dawniej mieszkaniec miasta, od niedawna wsi Małkocin w Powiecie Stargardzkim, jest osobą dobrze znaną Policji i Prokuraturze. Toczyło się przeciwko niemu kilkadziesiąt postępowań prokuratorskich. Aktualnie jest ich ponad dwadzieścia. – W mojej ocenie osobę tą sąd powinien skierować na obowiązkowe badania psychiatryczne –twierdzi redaktor naczelny „Głosu Choszczeńskiego” Tomasz Pilecki, któremu bohater publikacji , po jej ukazaniu się wielokrotnie groził oraz zniesławiał poprzez rozsyłanie sfabrykowanych wyroków sądowych, rzekomo skazujących naczelnego „GCh”. – Jako redakcja złożyliśmy stosowne zawiadomienie do prokuratury. Przeciwko panu Zakrzewskiemu toczy się tak wiele postępowań karnych w różnych prokuraturach i w sprawie różnych przestępstw, że opisanie jego kryminalnej „kariery” zajęło by nam całą gazetę – kontynuuje Tomasz Pilecki.

-Jeśli gazeta ma być poczytna nie możemy unikać trudnych tematów. Przybyli do nas ludzie pokrzywdzeni przez tego przestępcę. Prosili o pomoc i interwencje. Temat przestępcy Krzysztofa Zakrzewskiego jest jednym z trudniejszych w mojej dziennikarskiej karierze. – dodaje. Stawiam go na równi ze śledztwem redakcji 7 Dni Powiatu Stargardzkiego z 2010 roku przeciwko gangowi bandytów terroryzujących mieszkańców wsi Starzyce w gminie Chociwel. Sprawcy po latach toczących się przeciwko nim postępowań karnych zostali w końcu złapani na goracym uczynku i obecnie odsiadują wyroki w więzieniach. Mam nadzieję, że trafi tam także Krzysztof Zakrzewski, mówi Tomasz Pilecki.

Na pytanie czy publikując tak mocne teksty nie obawia się o swoje zdrowie i życie Tomasz Pilecki odpowiada – Nie ukrywam, że przestępca ten jest niebezpieczny. Toczyło się przeciwko niemu postępowanie prokuratorskie w sprawie wybicia kamieniami okien kobiecie, którą dręczył i prześladował jego ojciec, karany Jan Z. Niestety policji nie udało się udowodnić sprawstwa tego przestępstwa Zakrzewskiemu. Podobnie jak nie udało się udowodnić tego, że zaatakował kobietę gazem łzawiącym i dotkliwie ją pobił. Pomimo, że bohater naszej publikacji wielokrotnie mi groził po ukazaniu się artykułu w Głosie Choszczeńskim i 7 Dni Stargardu, nie obawiam się ani o swoje zdrowie, ani tym bardziej życie – mówi redaktor naczelny „Głosu Choszczeńskiego”.

Krzysztof Zakrzewski wywodzi się z rodziny z tradycjami przestępczymi. Ojciec Jan Z. był karany za prowadzenie pojazdu w stanie upojenia alkoholowego oraz spowodowanie wypadku w komunikacji lądowej. Aktualnie wspólnie z żoną Ireną Z. zasiadają na ławie oskarżonych w dwóch procesach karnych. Najbliższy z nich odbędzie się 28 maja o godz. 13.50 w Sali nr 16 Sądu Rejonowego w Stargardzie Szczecińskim. Prokuratura prowadziła wobec nich postępowania karne o : pobicie, napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia, próbę włamania, kradzież mienia oraz uszkodzenie mienia. Tradycję do bicia ludzi, zniesławiania ich oraz znieważania Krzysztof Zakrzewski wyssał więc z mlekiem matki.

Redakcja Głosu Choszczeńskiego prowadzi kolejne dziennikarskie śledztwo w sprawie Krzysztofa Zakrzewskiego, tym razem w sprawie handlu nielegalnym paliwem na terenie lasu we wsi Sierakowo w gminie Dobrzany. – Byłem, już w tej sprawie przesłuchany w charakterze świadka przez stargardzką policję. Sprawa jest rozwojowa. Docieramy do osób które kupowały od podejrzanego trafne paliwo – mówi Tomasz Pilecki. Już niebawem w lokalnych mediach pojawi się kolejna publikacja o kryminalnych czynach Krzysztofa Zakrzewskiego z Małkocina.

Ewelina Zielińska
Głos Choszczeński na tropie przestepcy z Małkocina
Forum G.T.A SA Strona Główna -> zapromuj się
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin